Figurin parian

663302

ALICE NORDIN (1871-1948): figuringrupp, parian, Gustavsberg 1920, signerad Alice Nordin, stämplad Gustavsberg i godset, höjd ca 28 cm

Konst, Skulpturer, Keramik/Porslin

Monter 12

Figurin parian

Budhistorik (17 bud)
5037496
1 400
5038393
1 300
5037496
5037476
5037281

Slutpris SEK:
1 400
144 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.