Collier med odlade pärlor

663251

COLLIER, 2 st, med odlade pärlor, doserade, lås i 18k vitguld; collier med odlade pärlor, ø ca 3.0-5.4 mm, låset stämplat, Hugo Lindgren, Stockholm, 1951; collier med odlade pärlor ø ca 3.2-6.2 mm, längd ca 61 cm respective ca 103 cm

Bruksslitage, odlade pärlorna med mindre ojämnheter på ytan

Guld/Smycken, Halsband, hängsmycken

Monter 19

Collier med odlade pärlor

Budhistorik (4 bud)

5041769
1 300
5035101
5035099
5034841

Slutpris SEK:
1 300
134 EUR, 160 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.