Simon Gate glasvaser

663113

SIMON GATE (1883-1945), (3) "Tusen Fönster", vaser och skålar, Orrefors, 3 dlr, samtliga i kristallglas med slipade dekorer av halvmånar, samtliga signerade, höjd ca 8-19 cm

Smärre slitage

Glas, Konstglas

Monter 9

Simon Gate glasvaser

Budhistorik (12 bud)
5039709
850
5038669
5038522
750
5038668
700
5038522
650

Slutpris SEK:
850
88 EUR, 105 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.