Josef Frank taklampa

663106

JOSEF FRANK, modell 2560, taklampa, Firma Svenskt Tenn, stomme i mässing, skärm i vit textil, formgiven under 1920-talets slut, diameter ca 50 cm

Bruksslitage, textilen invändigt med sltage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Taklampor, Design, Svenskt Tenn

Rum 15

Josef Frank taklampa

Budhistorik (20 bud)
5039501
3 400
5032214
3 200
5033134
3 200
5032214
5033133
2 800

Slutpris SEK:
3 400
350 EUR, 398 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.