Tallrikar Kina 1700-tal

663003

TALLRIKAR, 2+1+1, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), famille rose, imari samt mandarinporslin, diameter ca 23 cm

Slitage, nagg, en tallrik med mindre kantspricka

Orientaliskt, Porslin

Monter 12

Tallrikar Kina 1700-tal

Budhistorik (22 bud)
5040844
1 600
5038416
5040842
5038416
1 400
5040840
1 300

Slutpris SEK:
1 600
165 EUR, 197 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.