Byrå rokoko alrot och alm

662999

BYRÅ, fanerad med alrot och alm, 1700-tal, rokoko, tre lådor, lådfronter med faner i rutmönster, beslag i förgylld brons, konturerad skiva, höjd ca 84, 111x68 cm, nyckel (1) medföljer

Senare bakstycke, slitage, fanerskador och bortfall, märken, ett beslag löst (vänstra frambenets avslut)

Ändringar/tillägg
Nyckel (1) finns att hämta i utlämningen

Möbler, Skåp, byråer, Selected

Rum 4

Byrå rokoko alrot och alm

Budhistorik (6 bud)
5056194
10 500
5051015
8 800
5050830
5050618
5046888

Slutpris SEK:
10 500
1 079 EUR, 1 230 USD
Utropspris SEK:
20 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.