Figurin sannolikt Statliga Porslinsfabriken

662971

FIGURIN, porslin, sannolikt ryska Statliga Porslinsfabriken, föreställande Prins Ivan ur Stravinskys balett Eldfågeln efter design av Dmitri Ivanov, märkt undertill i godset HV samt bemålad otydlig signatur(?), polykromt bemålad, höjd ca 24 cm

Lagningar, nagg

Ändringar/tillägg
Sannolikt ryska Statliga Porslinsfabriken, föreställande Prins Ivan ur Stravinskys balett Eldfågeln efter design av Dmitri Ivanov, märkt undertill HV samt bemålad otydlig signatur(?)

Keramik/Porslin, Figuriner

Budhistorik (100 bud)
5039413
220 000
5039418
210 000
5039413
200 000
5039416
200 000
5039413
190 000

Slutpris SEK:
220 000
22 418 EUR, 27 104 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.