Gunnar Nylund vaser

662842

GUNNAR NYLUND (3 ) (1904-1997), CARL HARRY STÅLHANE (1920-1990), Rörstrand, 2 vaser av Gunnar nylund, glaserat stengods, höjd mellan ca 15-26 cm

Ett nagg i botten på Stålhane vasen, smärre slitage

Keramik/Porslin

Monter 9

Gunnar Nylund vaser

Budhistorik (12 bud)
5037802
850
5037663
5037444
750
5036630
700
5037202
650

Slutpris SEK:
850
88 EUR, 105 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.