Ljuskrona 1800-tal Oscariansk

662807

LJUSKRONA, stomme i mässing, 1800-talets andra hälft, oscariansk, för 15 ljus, dekor i form av akantusblad, behängd med olikslipade prismor, invändigt elektrifierad, höjd ca 95, diameter 68 cm

En manschett saknas, enstaka prismor kan saknas

Ändringar/tillägg
Lösa prismor medföljer och finns att avhämta i Utlämningen

Belysning, Ljuskronor

Rum 19

Ljuskrona 1800-tal Oscariansk

Budhistorik (13 bud)
5055037
10 000
5050224
9 800
5050224
9 400
5051003
9 200
5050224
9 000

Slutpris SEK:
10 000
958 EUR, 1 125 USD
Utropspris SEK:
10 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.