Bojan och tallrikar Kina 1700-tal

662764

BOJAN, TALLRIKAR, 3 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), varierande dekor i underglasyrblått, diameter ca 23, höjd 16 cm

Nagg, sprickor

Orientaliskt, Porslin

Budhistorik (6 bud)
5038420
550
5038433
500
5038420
450
5038418
5030552

Slutpris SEK:
550
53 EUR, 62 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.