Solur

662739

SOLUR, 1900-talets första hälft, svärtat gjutjärn och brons, fundament med mansfigur föreställandes titanen Atlas, höjd ca 83 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage. 1 skruv utbytt

Diverse

Hylla 6

Solur

Budhistorik (9 bud)
5035721
5033044
950
5033043
900
5033041
850
5030005

Slutpris SEK:
96 EUR, 113 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.