Design Harry Bertoia "Diamond Chair"

662681

HARRY BERTOIA, "Diamond chair", fåtöljer, 1 par, 1950-tal, lackerat stål, sitthöjd ca 40 cm

Ingår i temaauktionen "Trädgårdsfest"

Bruksslitage, senare bemålade

Möbler, Fåtöljer, Design, Diverse

Hylla 7

Design Harry Bertoia

Budhistorik (12 bud)
5059002
5058999
3 800
5058896
3 600
5053964
3 400
5053461

Slutpris SEK:
411 EUR, 468 USD
Utropspris SEK:
8 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.