Ingeborg Lundin ''Silvia'' glasservis

662663

INGEBORG LUNDIN, "Silvia", glasservis, 54 dlr, Orrefors, formgivningsår 1957, bestående av: 8 champagnstrutar, 13 rödvinsglas, 12 starkvinsglas, 8 snapsglas, 12 selterglas, 1 karaff, höjd ca 7-24 cm

Bruksslitage, några mindre nagg, en vinglas har nerslipats

Glas, Servisglas

Monter 10

Budhistorik (14 bud)
5041642
4 400
5041641
4 200
5041640
5041638
3 800
5041637
3 600

Slutpris SEK:
4 400
454 EUR, 542 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.