Spelbord

662657

SPELBORD, sengustavianskt, 1800-talets början, fanérat i mahogny, blindlåda, inredning med brädspel, utdragbara skivor, höjd ca 77, 88x40 cm, utfällt ca 40 cm

Slitage, märken, repor, ställvis mindre förlust av fanéring, något blekt, torrsprickor

Möbler, Soffbord, sidobord

Rum 6

Spelbord

Budhistorik (1 bud)

5040850
2019-07-19 18:18:29

2019-07-20 kl 11:48
Slutpris SEK:
31 EUR, 35 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.