Ringar 18 k guld med stenar

662613

RINGAR, 4 st., 18 k guld, varav en med 5 briljanter, totalt 0,05 ct, Finland 1983 resp. syntetisk ljusblå spinell, stämplad K & EC, Göteborg 1960-tal (årsstämpel otydlig) samt en stämplad Gustaf Dahlgren & Co, Malmö 1946, halvallians med 3 briljanter totalt 0,06 ct, 4 fasettslipade safirer, ringstorlekar ca 15,5-17 mm, total vikt ca 7,6 g

Slitage, stenar med hack

Guld/Smycken

Ringar 18 k guld med stenar

Budhistorik (13 bud)
5038889
3 600
5038888
3 400
5038885
3 200
5038884
5038882
2 800

Slutpris SEK:
3 600
370 EUR, 422 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 200 kr.