Ljuskrona

662584

LJUSKRONA, oscariansk, 1800-talets slut, 6 ljusarmar, stomme i mässing, delvis förgylld, rikligt behängd med olikslipade prismor med droppbotten, höjd ca 90, diameter 50 cm

Enstaka prismor saknas, funktionen garanteras ej, åldersrelaterat slitage

Belysning, Ljuskronor

Rum 15

Ljuskrona

Budhistorik (11 bud)
5035886
5036060
2 800
5035886
2 400
5035544
5034698

Slutpris SEK:
306 EUR, 370 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.