Ljuskrona

662582

LJUSKRONA, oscariansk stil, omkring 1900-talets första kvartal, stomme i mässing med slipad glasskål nedtill samt kronring av glas uppstill, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 90 cm

Funktionen garanteras ej, åldersrelaterat slitage

Belysning, Ljuskronor

Rum 15

Ljuskrona

Budhistorik (5 bud)
5034705
5034704
1 800
5034703
5034702
5025377

Slutpris SEK:
206 EUR, 234 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.