Ljukskrona

662580

LJUSKRONA, oscariansk, 1800-talets slut, delvis förgylld stomme, 5 ljusarmar, behängd med olikslipade prismor, förkromad innerdel, senare elektrifierad, höjd ca 100 cm

Funktionen garanteras ej, åldersrelaterat slitage

Belysning, Ljuskronor

Rum 15

Ljukskrona

Budhistorik (7 bud)
5034809
5034707
2 800
5034706
5029691
5028861
900

Slutpris SEK:
287 EUR, 338 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.