Jordi Arkö färglitografier

662551

JORDI ARKÖ (född 1951), Bengtsson, Röde Orm. I-II (Sjöfarare i Västerled. - Hemma och i Österled.) Frans G. Bengtsson. 1991. Folio. 105 signerade huvudsakligen dubbla färglitografier J. Arkö. Text och litografier lösa i omslag i röda klotkassetter, 2 volymer

Kasetterna med smärre slitage, en kasett delvi med otydligt guldtryck

Rum 7, Hylla 8

Jordi Arkö färglitografier

Budhistorik (5 bud)
5033468
5025508
5025507
750
5023733
500
5023732

Slutpris SEK:
144 EUR, 169 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.