Old Mashad

662547

ORIENTMATTA, old, Mashad, ull på bomullsvarp, röd botten med floral dekor och central medaljong, i ena kanten otydligt signerad ?????? (Buwadrah)?, ca 334x245 cm

Jämnt slitage, smärre fläckar förekommer

Mattor/Textilier

Rum 16

Old Mashad

Budhistorik (20 bud)
5035393
3 200
5035389
5035387
2 800
5035233
2 600
5035230
2 400

Slutpris SEK:
3 200
330 EUR, 394 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.