Skrivbord 1930-tal art deco

662538

SKRIVBORD, mörkbetsat björkfanér, 1930-tal, en låda i sargen, 2 dörrar med bakomliggande draglådor, skivan med svart intarsiabård, svärtade fötter, ca 162x86 cm höjd 77 cm

PROVENIENS: Enligt uppgift beställt och tillverkat av Firma Otto Wretling, Umeå

Skivan med repor, bruksslitage

Möbler, Kontorsmöbler

Drottninggatan 36, Malmö

Skrivbord 1930-tal art deco

Budhistorik (2 bud)

5039481
5029321

Slutpris SEK:
34 EUR, 39 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 458 kr.