Kärl

662534

KÄRL, 1800-talets första hälft, koppar, på 3 smides ben, märkt 1832 och 1836, 52 3/4 kannor, höjd ca 53, diameter ca 74 cm

Slitage, repor, bucklor, ställvis anlöpning

Metall

Rum 8

Kärl

Budhistorik (17 bud)
5035868
5035863
950
5035861
900
5035862
900
5035861
850

Slutpris SEK:
103 EUR, 117 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.