Skulptur

662530

SKULPTUR i form av slumrande gosse, 1700-tal, barock, skuren i lövträ, höjd ca 42 cm, figuren är sannolikt en allegori över sömnen

Omfattande skador i form av bortfall av träbitar, sprickor, insektsangrepp, slitage

Diverse, Konst, Skulpturer

Monter 11

Skulptur

Budhistorik (4 bud)

5034483
2 400
5033177
5025260
5025258

Slutpris SEK:
2 400
247 EUR, 281 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.