Ljuskrona empirestil

 
 
 
Auktionsnr
662486
 
Beskrivning

LJUSKRONA, 1900-talets slut, empirestil, 6 ljuspunkter, stomme mässing, behängd med olikslipade prismor, diameter ca 42 cm


 
Kondition
Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen
 
Kategorier
Belysning, Ljuskronor
 
Visas
Slakthusgatan 22, Stockholm
Rum 15
 
 
 
Föregående bildNästa bild
Ljuskrona empirestil
Klicka för att förstora bilden
 
 
 
Budhistorik (4 bud)
 
Bud nr
Tid
Bud SEK
5034831
2019-07-16 08:53:56
450
5035012
2019-07-16 10:32:46
400
5034831
2019-07-16 08:53:56
350
5025382
2019-07-11 05:16:15
300
 * Ditt bud
 
AUKTIONEN AVSLUTAD
2019-07-16 kl 11:32
Slutpris SEK:
450
43 EUR, 51 USD
Utropspris SEK:
1 500
 
Transport
Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.
Läs mer om transporter.
 
Stockholms Auktionsverk Online