Bordslampa

662463

BORDSLAMPA, empire, trol Ryssland, 1800-talets första hälft, förgylld brons och slipat glas. Kolonnformat skaft på rund fot. Reliefdekor av blommor, palmetter och pärlstav, höjd ca 46 cm

Borrad, slitage

Belysning, Bordslampor, Diverse

Kundcenter

Bordslampa

Budhistorik (7 bud)
5035842
5031790
5026095
2 800
5025712
2 600
5025711

Slutpris SEK:
386 EUR, 438 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.