Armband halsband örhängen delvis silver

662461

ARMBAND, 4 st, varav ett med rektangulära plattor med egyptiserande dekor, stämplar Matsilver AB Stockholm 1947, resp ett med stiliserade näckrosblad samt örhängen, 1 par, skruvsystem, stämplade Arvo Saarela, Enköping 1950-tal, HALSBAND, 5 st, delvis med fasetterade olikfärgade stenar, HALSKEDJOR med hängen, 8 st, ÖRHÄNGEN, 13 par, BROSCHER, 2 st, i smyckeskrin

Guld/Smycken

Budhistorik (11 bud)
5035720
2 400
5035790
5035720
5035789
1 900
5035720
1 800

Slutpris SEK:
2 400
232 EUR, 263 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.