Skulpturer Kina

662460

SKULPTURER, 1 par, soapstone, Kina, 1800-tal, i form av fohundar på postament (hona och hane), höjd ca 18 cm

Skador, sprickor, avslag

Orientaliskt, Konsthantverk

Monter 11

Skulpturer Kina

Budhistorik (10 bud)
5034412
5034411
5034410
950
5034209
900
5032491
850

Slutpris SEK:
106 EUR, 121 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.