Sabel

662457

SABEL för svensk sjöofficer, 1860/70-tal, kavel med skinn och mässingstråd, knapp med lejonmaskaron, längd ca 70 cm

Spår av rostangrepp på klingan, blottat trä vid kaveln,slitage

Vapen/Medaljer

Sabel

Budhistorik (3 bud)

5029281
5029252
1 600
5024818

Slutpris SEK:
192 EUR, 225 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.