Matservis

662455

MATSERVIS, porslin, 67 dlr, Hutschenreuther Hohenberg, benvitt med mönstrad och förgylld kantbård, stämplade CM Hutschenreuther Hohenberg Bavaria, bestående av bestående av: 11 kaffekoppar med fat, 8 moccakoppar med fat, 6 mattallrikar, 6 assieter, 6 djupa tallrikar, 9 desserttallrikar, 3 äggkoppar, 1 gräddsnipa, 1 mjölkkanna, 2 sockerskålar, 1 kaffekanna, 1 tekanna, 1 såskar, 1 smörterrin, 1 soppterrin, 6 upplägningsfat i olika storlekar, 2 djupa upplägningsskålar, 1 bricka

Mindre nagg kan förekomma

Keramik/Porslin

Monter 1

Matservis

Budhistorik (20 bud)
5036435
5036433
1 400
5036428
1 300
5036427
5036425

Slutpris SEK:
145 EUR, 164 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.