Vitrinskåp

662446

VITRINSKÅP, nyrenässans, sent 1800-tal, tvådelat, krön med skurna akantusblad, två fasta hyllplan, nedre del med lådor samt blindlådor, svarvade detaljer, furu, bemålat i pärlgrått, nyckel finns, höjd ca 186, samt 105x34,5 cm

Två hyllplan fattas, nagg, slitage och torrsprickor, bruks och åldersrelaterat slitage

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att hämta i utlämningen
Två hyllplan fattas, nagg, slitage och torrsprickor

Möbler, Skåp, byråer

Rum 10

Vitrinskåp

Budhistorik (29 bud)
5033037
2 800
5033036
2 600
5033033
2 400
5033032
5033018

Slutpris SEK:
2 800
270 EUR, 307 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.