Bord allmoge

662438

BORD, allmoge, 1800-tal, med låda på ena kortsidan, avsmalnande ben, handtag i form av bronsring, bemålat i pärlgrått höjd ca 67 samt 83x46

Bruks och åldersrelaterat slitage, mittsprica på skivan

Möbler, Övriga möbler

Rum 5

Bord allmoge

Budhistorik (3 bud)

5033343
5032561
5027812

Slutpris SEK:
96 EUR, 113 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.