Golvlampa samt pediestal med kolmårdsmarmor skivor

662433

GOLVLAMPA samt PEDIESTAL, 1900-talets andra hälft, med bronserad, pastellage dekor samt bas och skivor i kolmårdsmarmor, golvlampashöjd ca 133 cm, pediestalshöjd ca 79, 33x33 cm

En av pediestals tassfötter saknas en tå, bruksslitage, repor, märken, ställvis förlust av bronsering, fläckar, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Belysning, Golvlampor, Möbler, Soffbord, sidobord

Hylla 3

Budhistorik (8 bud)
5032873
750
5032871
700
5032870
600
5032869
550
5032858
500

Slutpris SEK:
750
72 EUR, 84 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.