Schatull med silverhandtag

662428

SCHATULL, 1800-första hälft, 2 flaskor i slipat glas, fanérad med mahogny samt rot, handtag i silver, stämplad F Petschler, Göteborg 1830, höjd 17, 31x15 cm, nyckel finns

Åldersrelaterat slitage, ena flaskar med nagg vid mynning samt vid knopp

Ändringar/tillägg
Nyckel finns att häma vid utlämningen

Diverse

Schatull med silverhandtag

Budhistorik (9 bud)
5032512
5033274
5032512
5030152
900
5027794
550

Slutpris SEK:
115 EUR, 135 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.