Skrivschatull

662424

SKRIVSCHATULL, 1800-talets första hälft, England, mahogny, filtklädd skrivskiva, handtag och lister i mässing, lönnfack vid ena kortsidan höjd ca 20, 50x27 cm

Åldersrelaterat slitage i form av genomgående sprika vid topp

Diverse

Monter 5

Skrivschatull

Budhistorik (10 bud)
5033950
950
5033942
900
5033717
850
5028977
5027781
650

Slutpris SEK:
950
92 EUR, 104 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 458 kr.