Vas samt fat av Gunnar Nylund, Rörstrand

662385

GUNNAR NYLUND (1904-1997) vas samt fat, Rörstrand, stengods, harpälsglasy, signerade, höjd ca 5-21 cm, fatets bredd 17 cm

MIndre repor förekommer på galsyren

Keramik/Porslin

Budhistorik (9 bud)
5033973
650
5032328
600
5031963
550
5032327
550
5031963
500

Slutpris SEK:
650
67 EUR, 76 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.