Guanyin Kina Blanc de Chine

662380

GUANYIN, porslin, Kina, 1800-tal, blanc de chine, i stående ställning, med justerbara/avtagbara armar, höjd ca 38,5 cm

Nagg, krackelering

Orientaliskt, Porslin

Guanyin Kina Blanc de Chine

Budhistorik (2 bud)

5023946
5023724

Slutpris SEK:
34 EUR, 38 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.