Stig Lindberg Berså Gustavsberg

662362

STIG LINDBERG (1916-1982), "Berså", servisdelar, 30 dlr., porslin, Gustavsberg, bestående av: 12 assietter, kanna, 6 äggkoppar, 4 kaffekoppar med fat, 4 tekoppar med fat, mattallrik, 2 upplägningsfat

Slitage, repor

Keramik/Porslin, Design

Monter 7

Budhistorik (21 bud)
5036366
6 600
5036361
6 400
5036172
6 200
5036164
6 000
5035954
5 800

Slutpris SEK:
6 600
637 EUR, 723 USD
Utropspris SEK:
2 500

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.