Osmanskt silver

662340

OSMANSKT SILVER, förgyllt, 1800/1900-tal,i form av fat med lock samt bägare, allt i etui, koppens höjd ca 6 cm, vikt ca 76

Bruks och åldersrelaterat slitage

Silver

Monter 4

Osmanskt silver

Budhistorik (6 bud)
5026259
1 900
5026132
1 700
5025490
5025489
1 300
5025090

Slutpris SEK:
1 900
195 EUR, 222 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.