Slaglåsgevär

662335

SLAGLÅSGEVÄR, Osmanskt, 1800-tal, iläggningar i ben, mässing och pärlemor, längd ca 115 cm

Bruks och åldersrelaterat slitage

Vapen/Medaljer, Militaria och samlarvapen

Slaglåsgevär

Budhistorik (7 bud)
5026334
4 800
5026129
4 400
5025497
5025079
5025077

Slutpris SEK:
4 800
460 EUR, 540 USD
Utropspris SEK:
7 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.