Zoia Krukowskaja oljemålning

662330

ZOIA KRUKOWSKAJA LAGERKRANS (1903-1999): Blomsterstilleben med flaskam, signerad Zoia, olja på pannå, ca 38x45 cm

Ryskfödda Zoia Krukowskaja Lagerkrans måleri är synbarligen inspirerat av den östasiatiska bildkonsten men i en egen karakteristisk stil.

Tavelvagn 2

Zoia Krukowskaja oljemålning

Budhistorik (6 bud)
5032577
550
5029678
500
5032576
450
5029678
5032575

Slutpris SEK:
550
53 EUR, 60 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 287 kr.