Golvskåp

662308

GOLVSKÅP, allmoge, 1800-talets första hälft, svängt dekorativt krön, räfflade skåpsdörrar, fasta hyllplan, nedre delen med tre lådor, nyckelbrickor och handtag i brons, bemålat pärlgrått, nyckel saknas höjd 103, bredd 104 samt djup 39 cm

Bruks och ådersrelaterat slitage, renoverat

Möbler, Skåp, byråer

Rum 10

Golvskåp

Budhistorik (6 bud)
5033142
5027955
5027952
5027951
5027806

Slutpris SEK:
116 EUR, 132 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 774 kr.