Matbord / halvmånebord 1800-tal

662253

MATBORD / (2) HALVMÅNEBORD, 2 delar, iläggsskiva saknas, mahogny/mahognyfaner, 1800-talets andra hälft, Ø ca 115 cm (115 x 112 cm)

Bruksslitage, repor/märken, något smärre avslag, benen saknar mässingsavslutningar, några dekorlister på benen saknas, iläggssskiva saknas

Möbler, Matbord

Makadamgatan 11, Helsingborg

Budhistorik (5 bud)
5031624
500
5031627
450
5031624
5031623
5029005

Slutpris SEK:
500
48 EUR, 55 USD
Utropspris SEK:
1 800

Föremålet finns i Helsingborg. Transportpris från 540 kr.