Ytterfoder Rörstrand "Ostindia"

662216

RÖRSTRAND, "Ostindia", 4 ytterfoder, flintgods, tryckt dekor av blommor mot ljusblå fond, stämplade, höjd ca 10, diameter ca 13 cm

Några krukor med invändigt ytligt slitage

Keramik/Porslin, Design

Ytterfoder Rörstrand

Budhistorik (6 bud)
5041616
700
5041217
550
5039042
500
5038441
5037617

Slutpris SEK:
700
67 EUR, 79 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.