Vas Kina

662200

VAS, porslin, Kina, 1900-talets andra hälft, bulbformad, dekor av apor vid tårpil i underglasyrblått, höjd ca 25 cm

Nagg, slitage

Orientaliskt, Porslin

Vas Kina

Budhistorik (10 bud)
5041585
3 400
5041772
3 200
5041585
5041771
2 800
5041585
2 600

Slutpris SEK:
3 400
326 EUR, 383 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.