Döderhultaren Axel Petersson

662143

AXEL PETERSSON, DÖDERHULTAREN (1868-1925): Enhornad tjur, snidat trä, signerad Axel Petersson döderhultarn Oskarshamn, höjd ca 10,5 cm

Ett öra med äldre lagning

Konst, Skulpturer, Selected, Diverse

Monter 12

Döderhultaren Axel Petersson

Budhistorik (17 bud)
5039162
6 400
5037716
6 200
5039161
6 200
5037716
5 600
5039157
5 400

Slutpris SEK:
6 400
658 EUR, 749 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.