Kindjal

662137

KINDJAL, 1900-talets första hälft, fäste och balja i låghaltigt silver, blad med smedstämpel, punsad dekor, längd ca 54,5 cm

Stötskador, balja med spricka

Vapen/Medaljer, Blankvapen

Kindjal

Budhistorik (16 bud)
5042277
5042276
3 800
5042274
3 400
5042273
3 200
5042272
2 800

Slutpris SEK:
383 EUR, 450 USD
Utropspris SEK:
5 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 300 kr.