David Hockney

662131

DAVID HOCKNEY, utställningsaffish från 1981 för An Exhibition of Costume Drawings and Set Designs Ashmolean Museum, Oxford. Bilden föreställer Drop Curtain for "The Rake's Progress," 1975-79. Bladmått 100x76 cm. Oramat blad.

Slitage, skador i kanter, mjuka veck.

Konst, Grafik, Nutida

Rum 9, Vagga 2

David Hockney

Budhistorik (7 bud)
5035738
600
5040524
550
5035738
500
5040523
450
5035738

Slutpris SEK:
600
57 EUR, 68 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.