Matservis England

662078

W ADAMS & SONS, ''Kyber'', matservis, 33 dlr, porslin, England, tryckt dekor i blått, 1900-talets första hälft, bestående av: 10 flatta mattallrikar, 11 djupa mattallrikar, 6 uppläggningsfat, 2 skålar, 2 såsnipor

Flertalet nagg, några större, sprickor, slitage

Keramik/Porslin

Monter 5

Matservis England

Budhistorik (16 bud)
5031295
900
5031298
900
5031295
850
5031294
5031282
750

Slutpris SEK:
900
87 EUR, 99 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.