Fåtölj Lamino design Yngve Ekström

662036

YNGVE EKSTRÖM, "Lamino", fåtölj, Swedese, formgivningsår 1956, stomme i björk, klädsel i fårskinn, brännmärkt, sitthöjd ca 40 cm

Repor, märken, kraftigt slitage i fårskinnet i sitsens framkant

Möbler, Fåtöljer, Design

Drottninggatan 36, Malmö

Budhistorik (22 bud)
5030141
2 800
5030138
2 600
5030134
2 400
5029947
5030133

Slutpris SEK:
2 800
268 EUR, 315 USD
Utropspris SEK:

Föremålet finns i Malmö. Transportpris från 774 kr.