Fiol

662026

ALTFIOL, Nils Lekander, signerad och daterad 1951, med tillhörande väska, 2 stråkar samt några andra utensilier, fiolens längd ca 68

Bruks och åldersrelaterat slitage

Instrument

Fiol

Budhistorik (30 bud)
5034094
16 000
5034108
16 000
5034094
15 500
5034102
15 000
5034094
14 500

Slutpris SEK:
16 000
1 533 EUR, 1 800 USD
Utropspris SEK:
6 000

Föremålet finns i Stockholm. Transportpris från 344 kr.